-----> WITAMY w PARAFII w SZCZUROWEJ <-----

Odpust Parafialny ku czci św. Bartłomieja Apostoła - 22.08.2010 r.   admin

W dniu 22 sierpnia 2010 r. przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła, patrona naszej parafii.

Uroczystość była połączona ze świętowaniem Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa Ks. Józefa Nity, naszego rodaka, obecnego proboszcza parafii św. Mikołaja Bpa w Łękawicy. Podczas Sumy odpustowej o godz. 11.00 swoje jubileusze świętowali także księża rodacy: Ks. Eugeniusz Habura (35 lat kapłaństwa) oraz Ks. Prałat Jan Piotrowski (30 lat kapłaństwa), który wygłosił odpustowo-jubileuszowe kazanie.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Odpustowej i tym, którzy wzięli w niej udział.

Ks. mgr Józef Nita
Urodził się 26.03.1958 r. w Szczurowej. Po zdaniu egzaminu dojrzałości w 1979 r. został przyjęty do WSD w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 26.05.1985 r. z rąk bp Józefa Ablewicza. Pracował jako wikariusz m.in. w parafii Ciężkowice, Tarnów-Mościce, Mielec-Osiedle, Nowy Sącz - św. Heleny.
Ks. Bp Wiktor Skworc 31.10.2001 r. zamianował go administratorem, a po roku proboszczem w parafii św. Mikołaja Bpa w Łękawicy.

Zapraszamy do GALERII!!!