Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej – 3.10.2010 r.   admin

Jak co roku, w pierwszą niedzielę października, przeżywaliśmy Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Sumie odpustowej połączonej z procesją różańcową przewodniczył Ks. Józef Sadowski, Proboszcz parafii Cerekiew oraz wicedziekan naszego dekanatu. Ks. Józef przeżywa w tym roku jubileusz 25-lecia kapłaństwa.
W wygłoszonym kazaniu Ksiądz Jubilat zachęcał do częstego odmawiania różańca. Mówił, że różaniec jest skarbem, jest wciąż młody i ciągle skuteczny. Jest ratunkiem i pomocą w dzisiejszych czasach, by nie utracić, lecz zachować mocną wiarę. Podkreślał, że kochać modlitwę różańcową oznacza kochać Matkę Bożą, która wciąż pochyla się do nas, by przyjąć nasz dar modlitwy, a Odpust jest okazją, by wzbudzić w sobie pragnienie naśladowania Maryi, pragnienie tego, by słuchać Jezusa, by pełnić Jego wolę, by pobożnie przyjmować Komunię świętą. Na koniec Sumista zawierzył Matce Bożej, Naszej Królowej, nas samych, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę.
Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę, za to, że mogła odbyć się procesja różańcowa. Dziękujemy Ks. Jubilatowi Józefowi za przewodniczenie dzisiejszej Uroczystości. Życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze kapłańskiej i zapewniamy o naszej modlitwie.
Dziękujemy tym, którzy przygotowali ołtarze: Młodzieży, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Sołectwu Rylowa i Parafialnemu Oddziałowi Caritas. Dziękujemy Pani Jadwidze Rakoczy za piękny śpiew międzylekcyjny. Dziękujemy Siostrom Zakonnym, Orkiestrze, Ministrantom, Lektorom, DSM, Paniom niosącym feretrony i tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnili Uroczystość Odpustową.
Dziękujemy, że tak licznie zgromadziliśmy się w kościele, by oddać cześć Matce Bożej Różańcowej. Niech Maryja, Nasza Nieustająca Wspomożycielka, wyprasza nam wszystkim zdroje łask i czuwa nad naszą Parafią.

Zapraszamy do GALERII!!!