X Dzień Papieski „Jan Paweł II – Odwaga Świętości”    admin

16 października 2010 r., w 32 rocznicę wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową, podczas apelu o godz. 20.40 modliliśmy się o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II.

Była to też okazja do wsłuchania się w Jego nauczanie. Dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę.

DZIEŃ PAPIEŻA JANA PAWŁA II i DZIEŃ PAPIESKI

Dzień Papieża Jana Pawła II - święto państwowe obchodzone w dniu 16 października, w rocznicę (16.10.1978) wyboru Arcybiskupa Krakowskiego Karola Wojtyły na głowę kościoła katolickiego. Święto to zostało ustanowione decyzją Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej ustawą z dnia 27 lipca 2005 roku "w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku".

X Dzień Papieski
Jan Paweł II – Odwaga Świętości
10 października 2010 r.

Od 2001 roku równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dzień Papieski jest przede wszystkim dniem duchowej łączności z Ojcem Świętym i modlitwy w intencji Jego beatyfikacji. W tym roku, po raz dziesiąty, obchody Dnia Papieskiego odbywają się 10 października pod hasłem "Jan Paweł Drugi - Odwaga Świętości".

Interpretacja hasła X Dnia Papieskiego