Uroczystość Wszystkich Świętych 2010   admin

Uroczystość Wszystkich Świętych, którą dziś obchodzimy, zaprasza nas do skierowania wzroku ku Niebu i do zastanowienia się nad pełnią czekającego nas życia boskiego.

„Jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy” (1 J 3,2): tymi słowami apostoł Jan zapewnia nas o rzeczywistości naszej głębokiej więzi z Bogiem, jak również o pewności naszego przyszłego losu. Dlatego jako umiłowane dzieci otrzymujemy również łaskę, aby przetrwać próby tego ziemskiego istnienia – głód i pragnienie sprawiedliwości, niezrozumienie, prześladowania (por. Mt 5,3-11) – a zarazem dziedziczymy już teraz to, co zostało obiecane w błogosławieństwach ewangelicznych, w których jaśnieje nowy obraz świata i człowieka, który rozpoczyna Jezus. Świętość, Chrystusowa pieczęć w nas samych, jest celem życia chrześcijanina.
Jutro będziemy wspominać wszystkich wiernych zmarłych. Liturgia z 2 listopada i pobożne nawiedzanie cmentarzy przypominają nam, że śmierć chrześcijańska stanowi część drogi upodabniania do Boga i zniknie, gdy Bóg stanie się wszystkim we wszystkich. Oddzielenie od uczuć ziemskich jest z pewnością bolesne, ale nie powinniśmy się tego obawiać, gdyż ono, gdy towarzyszy mu pełna chwały modlitwa Kościoła, nie może dzielić głębokiej więzi łączącej nas w Chrystusie.
Maryi Pannie, niezawodnej przewodniczce ku świętości, powierzmy naszą pielgrzymkę do ojczyzny niebieskiej, przywołując Jej macierzyńskiego wstawiennictwa o wieczny odpoczynek dla wszystkich naszych braci i sióstr, którzy zasnęli w nadziei zmartwychwstania.
(Benedykt XVI, Rozważanie przed modlitwą Anioł Pański, 1 listopada 2010 r. – fragmenty)

Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00 w Kościele Parafialnym odprawione zostały nieszpory za zmarłych. Następnie wyruszyła procesja na cmentarz i tam została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszej parafii.

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" panu Józefowi Stecowi za przygotowanie ołtarza, panu Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, panu Grzegorzowi Zarych za nagłośnienie Mszy św. na cmentarzu, siostrom zakonnym i Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim uczestniczącym w uroczystości za stworzenie klimatu zadumy i modlitwy.

Zapraszamy do GALERII!!!