„Wieczór z błogosławioną Karoliną”   admin

11 grudnia 2010 r. o godz. 19.00 przeżywaliśmy Dekanalny Dzień Skupienia dla młodzieży!

11 grudnia 2010 roku w kościele pw. św. Bartłomieja w Szczurowej odbyło się Dekanalne Spotkanie Młodzieży jako duchowe przygotowanie do XXVI Światowych Dni Młodzieży w Madrycie w 2011 roku. Spotkanie otworzył Ks. Marcin Kozioł, wikariusz szczurowskiej parafii witając przybyłą młodzież z Cerekwi, Drwini, Grobli, Niedzielisk, Okulic, Strzelec Wielkich, Uścia Solnego i jako gospodarzy młodzież szczurowską. Przywitano również oklaskami przybyłych na spotkanie księży wśród nich Ks. Marcina Barana z Zabawy oraz Ks. Pawła Górskiego, Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży.
Następnie wprowadzając w tematykę Światowych Dni Młodzieży w Madrycie w 2011 roku odbyła się prezentacja zaproszenia skierowanego do ludzi młodych, aby mogli wspólnie wyznawać wiarę w Chrystusa. Podczas prezentacji Ks. Marcin przekazał kilka myśli o światowych dniach młodzieży. Logiem spotkania w 2011 roku w Madrycie są litery M i J ułożone w koronę z krzyżem, zaś hasło brzmi: „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze”.
Sobotnim spotkaniu towarzyszyła nam błogosławiona Karolina Kózka. Jej relikwie były obecne na ołtarzu, a obok niego obraz Błogosławionej. Znakiem naszego spotkania był „krzyż” wniesiony do świątyni przez przedstawicieli poszczególnych grup młodzieży i ustawiony obok obrazu błogosławionej Karoliny.
Centralnym punktem spotkania była Msza święta koncelebrowana, podczas której kazanie wygłosił Ks. Marcin Baran – wikariusz z sanktuarium błogosławionej Karoliny w Zabawie. Podczas kazania kaznodzieja wspomniał, że z błogosławioną Karoliną spotykamy się z potrzeby serca, bo jest nam bliska. A dlaczego jest nam bliska? Ponieważ łączą nas trzy sprawy: modlitwa, czystość i codzienna praca.
Po Mszy świętej Ks. Paweł – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży podziękował za świadectwo wiary i wspólnie z naszym parafialnym zespołem muzycznym „Amicitia”, który ubogacił liturgie Mszy świętej, zaśpiewaliśmy wszyscy „Pan jest Pasterzem moim”.
Następnie, za tak liczne przybycie, mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych podziękował Ks. Dziekan Stanisław Tabiś składając już dla wszystkich życzenia świąteczne. Na koniec modlitewnego spotkania zostało udzielone błogosławieństwo relikwiami błogosławionej Karoliny.
Kolejnym punktem spotkania był koncert zespołu „Pod Gruszą” działającego przy Parafii w Zabawie, który szerzy kult błogosławionej Karoliny, a w swoim repertuarze ma montaże słowno-muzyczne o Błogosławionej (Więcej o zespole...).
Spotkanie to bardzo mi się podobało. Ten wieczór stał się dla mnie chwila refleksji i przemyśleń. Utkwiły mi głęboko w sercu słowa „ przy Karolinie nikt nie zaginie”, a więc zawierzajmy Jej nasze życie, abyśmy tak jak Ona zawsze potrafili opowiadać się za Chrystusem.

tekst: Marta Habura
zdjęcia w galerii: Tomasz Curyło

ZOBACZ GALERIĘ

Wszystkie informacje o Światowych Dniach Młodzieży na stronie:
madryt2011.pl