Życzenia Bożonarodzeniowe   admin

„Orędzie z Groty Betlejemskiej”

Narodziłem się NAGI, mówi Bóg, abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie.
Narodziłem się UBOGI, abyś ty mógł uznać mnie za jedyne bogactwo.
Narodziłem się W STAJNI, abyś ty nauczył się uświęcać każde miejsce.
Narodziłem się BEZSILNY, abyś ty nigdy się mnie nie lękał.
Narodziłem się Z MIŁOŚCI, abyś ty nigdy nie zwątpił w moją miłość.
Narodziłem się W NOCY, abyś ty uwierzył, iż mogę rozjaśnić każdą rzeczywistość spowitą ciemnością.
Narodziłem się W LUDZKIEJ POSTACI, mówi Bóg, abyś ty nigdy nie wstydził się być sobą.
Narodziłem się JAKO CZŁOWIEK, abyś ty mógł się stać synem Bożym.
Narodziłem się PRZEŚLADOWANY OD POCZĄTKU, abyś ty nauczył się przyjmować wszelkie trudności.
Narodziłem się W PROSTOCIE, abyś ty nie był wewnętrznie zagmatwany.
Narodziłem się W TWOIM LUDZKIM ŻYCIU, mówi Bóg, aby wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca.

Lambert Noben

DRODZY PARAFIANIE!
DRODZY RODACY!

Życzymy, by świąteczny czas otworzył przed Nami swoją głębię. Święta to miłość zwyciężająca nienawiść, moc potrafiąca służyć i czułość Boga zakochanego w człowieku. Weźmy ze sobą przesłanie miłości Bożej, weźmy ze sobą radość płynącą z tajemnicy nocy betlejemskiej, o której Jan Paweł II powiedział, że „trwa bez przerwy, wypełnia dzieje świata i zatrzymuje się na progu ludzkich serc".
Niech ten świąteczny czas Bożej Przemieniającej Obecności wśród ludzi dzięki Nam wszystkim nigdy nie się nie kończy...
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Wasi Duszpasterze