Zakończenie Roku 2010   admin

Podsumowanie roku 2010 w parafii

W 2010 r. w naszej parafii odprawiono:
- 28 pogrzebów
- 8 ślubów
- 24 chrzty

21 dzieci przystąpiło do I Komunii św.
45 młodych ludzi przyjęło S. Bierzmowania

W 2010 roku udało się wykonać następujące prace na rzecz parafii:
W Rajsku wyłożono płytami granitowymi wejście do kościoła.
W Górce wykonano nowe ogrzewanie kościoła.
W Szczurowej odnowiono kolejne 6 figur kamiennych na ogrodzeniu placu przykościelnego. Dokończono ogrodzenie plebanii. Odnowiono bramy na cmentarzu. Nawieziono znaczną część ziemi na nową część cmentarza. Zakupiono cyfrowy rzutnik tekstu. Uruchomiono parafialną stronę internetową i kamerę internetową w kościele. Trwają starania o pozwolenie na rozbudowę zakrystii oraz na wycięcie i konserwację drzew wokół kościoła.

Modlitwa na Nowy RokWszechmogący Boże, prosimy o błogosławieństwo Twoje na ten Nowy Rok. Nie wiemy, co on nam przyniesie, co nam w nim dasz. Jakie przeżyjemy w nim radości, jakie cierpienia? To wiesz tylko Ty, Ojcze miłosierny. Ty znasz początek, trwanie i kres naszego życia. Ty prowadzisz nas wszystkich przez czas do wieczności.
Daj mi, Ojcze, trwać przy Tobie, iść wiernie drogą Twoich przykazań, abym poddany Tobie, w mocy Twojej spokojnie, pokornie i ufnie czynił to, co się Tobie podoba, co do mnie należy, i znosił to, co Ty ześlesz na mnie. Nie wiem, co mnie w tym roku czeka, ale to wiem na pewno, że tym, którzy Ciebie miłują, wszystko obraca się ku dobremu i to mi wystarcza. Ojcze, Ty kochasz Twoje dzieci.
Niech rozpocznę ten rok w miłości Twojej i pozostanę Ci wierny. Nie dozwól, aby cokolwiek odłączyło mnie od miłości Twojej. Kieruj mną według świętej woli Twojej. W Tobie i w Twojej woli znajdę pokój, bo wola Twoja jest naszym pokojem, pokojem wiecznym u Ciebie.