Odwiedziło nas:
00789321

 kancelaria
 

Witamy na stronie
Parafii św. Bartłomieja Apostoła

w Szczurowej!

 

   
       

 


Zmarł Ks. Edmund Grądalski   admin

W dniu 29 stycznia 2011 roku zmarł Ks. Edmund Grądalski – rezydent w parafii Kobylanka. Msza święta pogrzebowa została odprawiona w kościele parafialnym w Kobylance we wtorek (1 lutego) o godz. 12.00, po której ciało Zmarłego zostało złożone na miejscowym cmentarzu.

ŚP. KS. EDMUND GRĄDALSKI
Urodził się 27 kwietnia 1944 roku w Kobylance jako syn Franciszka i Zofii z domu Tokarskiej. Egzamin dojrzałości złożył w 1962 roku w Gorlicach. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 25 maja 1969 roku w Tarnowie.
Jako wikariusz pracował najpierw w parafii Przyszowa - od 18 czerwca 1969 roku. Kolejną placówką, w której pełnił posługę wikariusza, był rektorat (obecnie parafia) pod wezwaniem św. Kazimierza w Nowym Sączu - od 18 czerwca 1971 roku. Z dniem 22 czerwca 1973 roku został mianowany wikariuszem w parafii pod wezwaniem św. Jadwigi w Dębicy, a od 6 sierpnia 1974 roku był wikariuszem parafii Pleśna. W dniu 20 czerwca 1977 roku został skierowany do pracy duszpasterskiej jako wikariusz w parafii Kamienica, gdzie pracował do 15 lipca 1981 roku.
W tym samym roku otrzymał urlop zdrowotny. W latach 1998-2001 pomagał duszpastersko w parafii Szczurowa.
Od 2001 roku mieszkał jako rezydent w parafii Kobylanka.
Zmarł 29 stycznia 2011 roku, a miejscem jego spoczynku stał się cmentarz w Kobylance.


Kontakt z administratorem                                                                                         Panel administracyjny
Szczurowa, wrzesień 2010