-----> WITAMY w PARAFII w SZCZUROWEJ <-----

XXIX Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę   admin

XXIX PIESZA PIELGRZYMKA TARNOWSKA
17-25 SIERPNIA 2011

„W komunii z Bogiem” to hasło 29. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która rozpoczęła się 17.08.2011 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Będzie ona podziękowaniem za beatyfikację Jana Pawła II i przeżywaniem jubileuszu diecezji tarnowskiej. Na szlak wybrało się ok. 8 tys. osób, także grupa pielgrzymów z naszej parafii.

Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania - chorych i tych, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce. Duchowa obecność jest świadectwem zaangażowania parafii w przeżywanie rekolekcji w drodze. Aby zostać duchowym pielgrzymem należy:
• Odmawiać codziennie dziesiątek różańca
Ponadto, jeśli będzie to możliwe proponuje się:
• Wysłuchać relacji Radia RDN Małopolska z pielgrzymki
• Uczestniczyć we Mszy św. w swojej parafii lub za pośrednictwem radia
• Pielgrzymować do najbliższego sanktuarium
• Przesłać do Organizatorów PPT intencję, która zostanie włączona do nowennowych modlitw na pielgrzymce!

Program transmisji RDN Małopolska
z XIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę

Słuchaj Radia RDN Małopolska przez internet!!!

WIDEO - 29 Piesza Pielgrzymka Tarnowska - wyjście

29. Piesza Pielgrzyma Tarnowska jest podziękowaniem za beatyfikację Jana Pawła II. W piątek na szlak przywieziono relikwie papieża. Pobłogosławiono nimi pielgrzymów na zakończenie Mszy św. w Nowym Brzesku i Opatkowicach. Dla wielu pątników było to wyjątkowe, głębokie przeżycie.