Kolonia w Muszynie   admin

Grupa dzieci z naszej parafii udała się na początku sierpnia do Muszyny na 9-dniowy odpoczynek w ramach oazy parafialnej zorganizowanej przez Parafialny Oddział CARITAS. Uczestnicy kolonii mieszkali w ośrodku MIMOZA w Muszynie.

GALERIA zdjęć
Czytaj...

"Te 9 dni wypełnione były przede wszystkim poznawaniem Muszyny i okolic. Każdy dzień rozpoczynał się od spotkania z Bogiem w parafialnym kościele. Następnie udawaliśmy się, aby poznać Muszynę i okolicę. Przez te dni bardzo dużo czasu poświeciliśmy na lekkie spacery po okolicznych górkach, zwiedziliśmy między innymi rezerwat Lipowy w Muszynie.
W czasie tego pobytu nie mogło zabraknąć wycieczki do Krynicy, gdzie zwiedziliśmy pijalnię wód mineralnych i oczywiście Górę Parkową. Tam dzieci miały dużo atrakcji, a największą była chyba kolejka, którą dzieci wyjechały na górę.
Braliśmy także udział w Święcie Dzieci Gór. Rozpoczęliśmy od słuchania regionalnych zespołów, a zakończyliśmy zabawą pod gołym niebem.
W ramach tej kolonii udało się nam także być dwukrotnie na basenie, co było wielką radością dla dzieci.
Na zakończenie każdego dnia organizowany był pogodny wieczorek i wspólne zabawy zakończone zawsze wspólną wieczorną modlitwą.
Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy umożliwili nam wyjazd na tę kolonię. Wszystkim ludziom dobrej woli.
W sposób szczególny pragnę podziękować Paniom Annie Gofron i Marii Nawrot, które bezinteresownie podjęły się opieki nad dziećmi w czasie kolonii.
Myślę, że był to bardzo dobry czas i już chyba można się zastanawiać, gdzie pojedziemy za rok". smile
ks. Krzysztof