-----> WITAMY w PARAFII w SZCZUROWEJ <-----

Nowi ceremoniarze w naszej parafii!!!   admin

Dwaj lektorzy z naszej parafii, Paweł Bieniek i Dominik Mordarski, ukończyli roczny Kurs Ceremoniarza dołączając do grona ponad 900 ceremoniarzy w naszej diecezji. W tym roku, z racji przeżywanego Jubileuszu Diecezji, 10 września 2011 r. w kościele parafialnym w Gródku nad Dunajcem pw. NMP Królowej, ceremoniarze świętowali swój jubileusz. Podczas tej uroczystej Mszy św. na zakończenie kursu nowi ceremoniarze przyjęli z rąk Bpa Andrzeja Jeża krzyże ceremoniarzy. Nasza parafia cieszy się więc już 6 ceremoniarzami. Są to: Łukasz Kijak, Paweł Rębacz, Piotr Piękosz, Tomasz Curyło, Paweł Bieniek i Dominik Mordarski.

GALERIA zdjęć
Obejrzyj video i czytaj "Wspomnienia z Kursu" ->

Wspomnienia z Kursu Ceremoniarzy - Paweł Bieniek

Roczny Kurs Ceremoniarza odbywał się w malowniczo położonych Ciężkowicach w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym. Przez ten rok, podczas czterech sesji, przyszło nam się zmagać z bardzo trudnym materiałem i jeszcze trudniejszymi testami. Zdaliśmy 6 egzaminów, mieliśmy 24 wykłady z teologii, pedagogiki, liturgiki, a także ćwiczenia praktyczne, które najbardziej lubiliśmy i które nas najbardziej absorbowały.

Przyjeżdżaliśmy w piątki. Po zapoznaniu się z programem mieliśmy odrobinę czasu, aby jeszcze raz powtórzyć sobie zadany materiał (zazwyczaj 160 pytań) i przygotować się do ustnego i pisemnego egzaminu. Z racji na dużą liczbę uczestników egzaminy kończyły się często po północy.
W soboty mieliśmy lepszą sytuację. Czekały nas 4 dwugodzinne wykłady, poprzez które przygotowywano nas do pełnienia posługi ceremoniarza.
W niedziele była uroczysta Eucharystia i sesja kończyła się obiadem.
Podczas każdej sesji był zawsze czas na zwiedzanie okolicy i modlitwę. Bardzo dokładnie przygotowywaliśmy się także do każdej Mszy św.
Ostatnie piąte spotkanie odbyło się w Gródku nad Dunajcem w Domu Rekolekcyjnym "Arka".

Podczas ostatniej sesji zdaliśmy egzamin z całości materiały (do przygotowania było 5 zestawów po 120 pytań).
Te ostatnie chwile spędzone z prowadzonymi zajęcia kapłanami, klerykami i pozostałymi kursantami wspominam z rozrzewnieniem. Pozostają nam miłe wspomnienie i poczucie dobrze wykorzystanego czasu.