Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej – 2.10.2011 r.   admin

"Czy ocalimy naszą więź z Bogiem"? - pytał w kazaniu odpustowym ku czci Matki Bożej Różańcowej Ks. Roman Majoch - Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Okulicach. I odpowiedział cytując Kardynała Stefan Wyszyńskiego, że: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy. (…) Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem.”

Zobacz GALERIĘ zdjęć!!!!!!

Sumie odpustowej ku czci Matki Bożej Różańcowej przewodniczył w tym roku Ks. Roman Majoch - Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Okulicach.
W wygłoszonym kazaniu Ks. Roman ukazał wielką moc modlitwy różańcowej na przykładzie Węgier, które dostrzegając wiele zagrożeń dla wiary w Narodzie rozpoczęły Wielką Krucjatę Modlitwy Różańcowej za Ojczyznę. Cud - mówił Ks. Roman - nie dał na siebie długo czekać. Jego skutki od roku z zazdrością podziwiamy. Parlament Węgier przyjął nową konstytucję, która uznaje rolę chrześcijaństwa za „kluczową dla podtrzymania narodu”, a jej preambuła zaczyna się od słów modlitwy: „Boże, pobłogosław Węgrów!”. Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu. Węgrzy tak właśnie wybrali.

A czy My ocalimy naszą więź z Bogiem? - pytał Ks. Kustosz i mówił dalej, że w Polsce także potrzebne są wspólnoty modlitwy różańcowej, w rodzinach, w parafiach. Także w Polsce ruszyła z inicjatywy oo. Paulinów Krucjata Różańcowa za Ojczyznę. Jej hasło to: "Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu! Ks. Roman zachęcał, by w tej intencji modlić się nieustannie na różańcu, nie tylko w październiku, ale cały rok.
Na zakończenie Ks. Kustosz zaprosił nas wszystkich do włączenia się w przeżywanie w przyszłym roku 50 rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej w Okulicach.

Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę. Dziękujemy Ks. Kustoszowi za przewodniczenie dzisiejszej Uroczystości. Życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze kapłańskiej i zapewniamy o naszej modlitwie.
Dziękujemy tym, którzy przygotowali ołtarze: Młodzieży, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Sołectwu Rylowa i Parafialnemu Oddziałowi Caritas. Dziękujemy Pani Jadwidze Rakoczy za piękny śpiew międzylekcyjny. Dziękujemy Siostrom Zakonnym, Orkiestrze, Ministrantom, Lektorom, DSM, Paniom niosącym feretrony i tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnili Uroczystość Odpustową.

Więcej na temat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę na stronie: