Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym   admin

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wypełniając słowa bł. Jana Pawła II: "Nie ma już Kościoła milczenia, ja będę głosem tych, którzy głosu nie mają", przy zgodzie i aprobacie Konferencji Episkopatu Polski już po raz trzeci organizuje Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten jest co roku obchodzony w drugą niedzielę listopada.

13 listopada 2011 r. przypada III Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W sposób szczególny modlimy się i wspieramy chrześcijan z Sudanu.
Mimo rozdziału na dwa oddzielne państwa trudno mówić o czasie pokoju. Chrześcijanie w Republice Sudanu są prześladowani i dyskryminowani, zaś żyjący w Republice Sudanu Południowego – najmłodszym i najbiedniejszym państwie świata, które powstało 9 lipca tego roku – borykają się z walkami i prześladowaniem. W przededniu referendum niepodległościowego w 2011 roku ponad dwa miliony ludzi, uciekając przed gwałtownymi walkami, powróciło na południe kraju.
11 mln Sudańczyków cierpi głód i nie ma dostępu do wody. Brak też pomocy medycznej, a wskaźnik śmiertelności kobiet rodzących w Południowym Sudanie należy do najwyższych na świecie.
Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi akcję „Pomoc dla Sudanu”. Można wesprzeć obóz dla uchodźców w Chartumie, prowadzony przez siostry salezjanki. Do końca grudnia wystarczy wysłać SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2,46 zł z VAT).

Więcej informacji na stronach internetowych:
www.pomocdlasudanu.pl
www.pkwp.pl