Przedświąteczna działalność CARITAS   admin

Parafialny Oddział CARITAS zorganizował zbiórkę żywności na święta dla rodzin potrzebujących pomocy. Zbiórka była prowadzona w sklepach LEWIATAN, DOMU TOWAROWYM, Delikatesach Państwa WOJNICKICH, a także w sklepach w Górce, Rylowej i w Rajsku. Dary zostały rozdzielone i dostarczone do rodzin. Także w ostatnich dniach Członkowie Parafialnego Oddziału CARITAS przekazali życzenia świąteczne i drobne upominki do 163 samotnych osób w naszej parafii.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy podzielili się z potrzebującymi!

Zobacz GALERIĘ!!!
CZYTAJ =>

WYKAZ ŻYWNOŚCI ZEBRANEJ W RAMACH AKCJI
„Podziel się z potrzebującymi”
BOŻE NARODZENIE 2011

• Cukier - 110 kg
• Mąka - 152 kg
• Ryż - 120 szt.
• Makaron - 315 szt.
• Konserwy (różne) - 96 szt.
• Herbata - 31 szt.
• Czekolady (różne) - 80 szt.
• Pozostałe słodycze (ciastka, cukierki) - 46 szt.
• Kawa - 12 szt.
• Olej - 21 szt.
• Kakao - 3 szt.
• Margaryna - 10 szt.
• Mandarynki - 10 kg oraz inne produkty w małych ilościach.

W zbiórce pomagało 20 młodych wolontariuszy z gimnazjum i szkoły podstawowej. Ilość żywności zebrana w tej akcji jest porównywalna z poprzednimi latami.
Przez cały rok Parafialny Oddział CARITAS wspiera żywnością 61 rodzin z naszej parafii.