Betlejemskie Światełko Pokoju   admin

Betlejemskie Światełko Pokoju jest już w kościele w Szczurowej.
16 grudnia 2012 roku (niedziela) delegacja harcerzy z naszej gminy z 4 Drużyny Starszoharcerskiej Zaborowskie Dęby wraz z Druhem Piotrem Krawczykiem uczestniczyła w uroczystościach przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w Krakowie. Światło przywiezione przez harcerzy dotarło do Szczurowej o godzinie 21:00.

Zobacz GALERIĘ zdjęć!!!

W tygodniu przedświątecznym harcerze czuwają, aby światełko nie zgasło i przekazują je do szkół i instytucji na terenie gminy.
19 grudnia na Mszy świętej o godz. 17.00 harcerze uroczyście wnieśli Betlejemskie Światełko Pokoju do naszego kościoła i przekazali je proboszczowi parafii Ks. Wiesławowi Majce.
Do wigilii można z kościoła zabrać Betlejemskie Światełko do naszych domów.

Przesłanie BŚP 2012 „Odważ się być dobrym”

Już po raz 22. na teren Rzeczypospolitej Polskiej trafiło „Betlejemskie Światło Pokoju”. W tym roku pod hasłem „Odważ się być dobrym” zostało przekazane do naszych kościołów, domów, zakładów pracy, jak również szkół oraz innych placówek oświatowych. A przede wszystkim znajdzie się na naszych wigilijnych stołach. Betlejemskie Światło Pokoju to tradycja przekraczająca granice państw i bariery ludzkich uprzedzeń - jest to symbol wzajemnego zrozumienia i miłości. Nawiązując do cytatu z Księgi Rodzaju – „A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre”, chcemy być dobrymi ludźmi oraz „czynić dobro”. Wymaga to od Nas wielkiej odwagi i szczerych chęci. Dzisiejszy świat nie promuje poprawnych postaw, zanika kultura społeczna, moralność. Często czynienie dobra jest niepopularne, wręcz niepożądane. Hasło „Odważ się być dobrym” to nawołanie, podkreślenie by szukać dobra w sobie, którym można dzielić się z innymi.