Wigilia dla osób samotnych   admin

Po raz 27-ty odbyła się 20 grudnia 2012 r. "Wigilia dla Osób Samotnych". organizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczurowej.

Osoby samotne z terenu naszej Gminy spotkały się na tradycyjnej już uroczystej Wigilii. Na Sali Tańca w Szczurowej o godz. 11.30 została odprawiona przez ks. Wikariusza Msza Święta. Koncelebrował Mszę św. ks. Kanonik Stanisław Ryczek, rezydent z Woli Przemykowskiej.

Następnie uczestnicy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.

Swoje życzenia skierowali do wszystkich Wójt Gminy Szczurowa Pan Marian Zalewski i Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Tyrcha.

Po życzeniach wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Na stół wigilijny podane zostały tradycyjne wigilijne potrawy: zupa grzybowa z łazankami, ryba, pierogi z kapustą, ciasto, kompot z suszonych owoców.

Uczestnicy otrzymali świąteczne upominki. Tym, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystości, pracownicy socjalni doręczyli paczki.
Osobom samotnym dojazd zapewniły, jak corocznie Ochotnicze Straże Pożarne.