Kolędnicy Misyjni 2012   admin

W święto św. Szczepana po Mszy św. o g. 10.30 miał miejsce obrzęd rozesłania kolędników misyjnych.
Hasło tegorocznego kolędowania misyjnego brzmi „E kangbi mabe ti e”, co w języku sango w Republice Środkowoafrykańskiej oznacza „Dzielmy się wiarą”.

Zobacz Kolędnicy Szczurowa !!!
Zobacz Kolędnicy Górka !!!

W tym roku kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami będą wspierać projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Brazylii i Wietnamu.
Pieniądze mają być przeznaczone na edukację, katechizację dzieci z biednych rodzin, ich dożywianie, rozbudowę szkół i leczenie najmłodszych z ciężkim niedożywieniem.