Wigilia dla samotnych    admin

23 grudnia 2013 roku na sali wiejskiej w Szczurowej odbyła się Wigilia dla osób samotnych, która została zorganizowana w gminie po raz 28-my. Udział w niej wzięło 80 osób samotnych. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godz. 11.00, którą odprawił Ks. Wiesław Majka, proboszcz naszej parafii. Po mszy św. wszyscy składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ!

Na stół wigilijny podane zostały tradycyjne wigilijne potrawy: zupa grzybowa z łazankami, pierogi z kapusta i grzybami, ryba, ciasto makowe, kompot z suszonych owoców. Po wieczerzy wigilijnej jej uczestnicy wspólnie kolędowali. Przywóz uczestnikom – jak w każdym roku – zapewniła ochotnicza straż pożarna.