Prymicje Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego   admin

26 stycznia 2014r. w Kościele Parafialnym w Szczurowej Ks. Biskup Jan Piotrowski odprawił mszę świętą prymicyjną. Mszę koncelebrowali: Ks. Biskup Daniel z Konga, kapłani rodacy, księża z dekanatu Uście Solne, misjonarze i inni kapłani zaproszeni przez Księdza Biskupa.

Msza Prymicyjna
Bankiet Prymicyjny
Gratulacje i najlepsze życzenia Księdzu Biskupowi przekazały delegacje samorządu gminy, z wójtem Marianem Zalewskim i przewodniczącym Rady Gminy Kazimierzem Tyrchą na czele, przedstawiciele Rady Parafialnej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Parafialnego Oddziału Caritas, przedstawiciele Towarzystwa Ratunkowego Szczurowa i Górka w Chicago, przedstawiciele miejscowości Górka i Rajsko, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, koledzy i koleżanki ze szkoły podstawowej, Liturgiczna Służba Ołtarza, Dziewczęca Służba Maryjna oraz dzieci z Ochronki w Szczurowej.
W czasie homilii Biskup wspominał czasy swojej młodości, pracy w domu, nauki w szkole, potem swoją drogę do kapłaństwa. Jego zdaniem to tutejsza społeczność, w trudnych czasach lat 50. i 60. XX wieku, ukształtowała jego osobowość. Prosił o modlitewne wsparcie i zapewniał o swojej łączności duchowej i modlitewnej z tutejszą wspólnotą parafialną.
Po mszy świętej Ks. Biskup wraz z rodziną i zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w bankiecie na sali tańca w Szczurowej. Rodzinne biesiadowanie uświetniły występy młodzieży oraz zespołów: Scurosko Magierecka pod kierownictwem Michała Pastucha i choreografa Andrzeja Urbana, Kapeli „Pastuszkowe Granie” pod kierownictwem Witaliny i Michała Pastuchów oraz Kapeli regionalnej z Kamionki koło Nowego Sącza.