INGRES bp Jana Piotrowskiego - "Chcę wam wiernie służyć!"   admin

Bp Jan Piotrowski objął kanonicznie diecezję kielecką 28 listopada. W sobotę 29 listopada odbył się uroczysty ingres nowego pasterza diecezji do kieleckiej katedry.

W uroczystości uczestniczy wielu biskupów, w tym nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, duchowni z diecezji tarnowskiej i kieleckiej, siostry zakonne i wierni świeccy.

- Tam, gdzie głosi się słowo Boże, zawsze zwiastuje ono wiosnę duchowej odnowy - powiedział w homilii bp Piotrowski. Przypomniał o misyjnym powołaniu Kościoła i każdego ochrzczonego. Nawiązał do dziejów chrześcijaństwa na kieleckiej ziemi, a także do wizyty św. Jana Pawła II na lotnisku w Masłowie. - Czy spotkany przeze mnie Chrystus staje się darem dla innych? A powinien nim być, bowiem jako dzieci Kościoła jesteśmy uczestnikami obfitości Bożej łaski - podkreślał hierarcha.

Jako przykład człowieka włączonego w dzieło ewangelizacji bp Piotrowski podawał Matkę Bożą, patronkę diecezji kieleckiej. - Na jej wzór mamy być zaczynem miłości, dobroci, prawdy. Świat potrzebuje odpowiedzi zachęcających, dających nadzieję. Kościół powinien być miejscem dialogu i bezinteresownego miłosierdzia, w którym wszyscy mogą poczuć się przyjęci. Takiego Kościoła pragnę dla was wszystkich. Chcę wam wiernie służyć i z miłością głosić Ewangelię - mówił nowy biskup kielecki.