Odpust ku czci naszego patrona św. Bartłomieja   admin

27 sierpnia przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona św. Bartłomieja Apostoła. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył Ksiądz Prałat Profesor Bolesław Margański, wieloletni wicerektor, wykładowca i wychowawca wielu pokoleń kapłanów w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.
W tej uroczystości wzięło udział wielu kapłanów z naszego dekanatu, a także ci, którym szczególnie bliska jest nasza parafia.

Zobacz zdjęcia

Odpust nie odbyłby się tak uroczyście bez niezawodnej pomocy parafian, którzy licznie zgromadzili się w świątyni.

Nie brak było pań w pięknych strojach regionalnych, strażaków w galowych mundurach i orkiestry, która dbała o bogatą oprawę muzyczną liturgii.
W trakcie uroczystości odpustowej wdzięczni parafianie dziękowali Księdzu Proboszczowi Wiesławowi Majce za dziesięć lat ofiarnej posługi na rzecz parafii i parafian. Obiecali modlitwę i pomoc, by Ksiądz Proboszcz mógł świętować kolejne, piękne jubileusze. Parafianie przywitali także nowego wikariusza Księdza Macieja Dadała.
Po Mszy Świętej wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej, by Chrystus nas, tak jak św. Bartłomieja, prowadził ku zbawieniu.
Święty Bartłomieju Apostole miej nas, naszych bliskich i całą parafię w swojej opiece.