Dzisiaj: Msze św. o g. 7.00, 9.00 i 10.30. O g. 16.00 Msza św. z nieszporami. W Rajsku Msza św. o g. 8.00, a w Górce o g. 9.30. W ciągu tygodnia Msze św. o g. 6.30.
W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o g. 6.30 i 17.00. W Górce i w Rajsku o g. 15.30. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do g. 19.00.
W piątek Msze św. o g. 6.30 i po Drodze Krzyżowej o g. 16.30. O g. 19.30 – Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież.
W sobotę o g. 17.00 Msza św. z niedzieli.
W najbliższą niedzielę o g. 6.20 Godzinki do Męki Pańskiej. Msze św. o g. 7.00; 9.00 i 10.30. Po sumie Droga Krzyżowa. O g. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. o g.16.00. W Rajsku Msza św. o g. 8.00,w Górce Msze św. o g. 9.30.

1. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, a po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi złożyliśmy 3600 zł.
2. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Od środy do niedzieli kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W piątek Dzień Modlitw i Pokuty za Grzech Wykorzystania Seksualnego Małoletnich.
3. Dzisiaj ciąg dalszy nabożeństwa 40-godzinnego: przed południem między kolejnymi Mszami św. będzie adoracja prywatna, a od g. 12.00 według następującego porządku: g. 12.00 – Myślenice i Wągroda; godz. 13.00 – Rynek i blok; godz. 14.00 – Rząchowa, Brzezinki, Zakręcie; godz. 15.00 – Chór GAUDETE; g. 16.00 – Msza św. z nieszporami.
4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja. Rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej. Składka na cele charytatywne.
5. W piątek na g. 19.30 na Drogę Krzyżową zapraszamy młodzież i wszystkich parafian.
6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Na Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
7. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję JESTEŚMY Z WAMI– Paczka dla Ukrainy. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, a trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji wojny. Paczki te będą przygotowywane we wszystkich parafiach naszej diecezji przez różnego rodzaju organizacje i wspólnoty parafialne na czele z Parafialnym Zespołem Caritas oraz przez osoby prywatne, które zechcą samodzielnie włączyć się w tę akcję. Rodzina lub kilka rodzin, które wspólnie pragną przygotwać taką paczkę zapraszamy do kancelarii po specjalną paczkę z logo CARITAS i listę produktów, które powinny sie znajdować w takiej paczce.
8. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Przez okres Wielkiego Postu kancelaria parafialna w piątki będzie czynna w g. 15.30 – 16.15.
9. Spotkanie: DSM we wtorek o g. 16.00; młodzież w piątek o g. 19:00; ministranci i lektorzy w sobotę o g. 8.45; schola dziecięco-młodzieżowa w sobotę o godz. 9:30.
10. Zakład Usług Kominiarskich informuje, że w dn. 21-24 lutego w miejscowościach: Górka, Rylowa, Rząchowa i Szczurowa będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.
11. HYDRO-ENERGY zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące dofinansowania odnawialnych źródeł energii, które odbędzie się w piątek(24.02) o g. 18.00 w GCKCiS w Szczurowej.
12. Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę 1000 zł na prace w kościele.
13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary na dekorację kościoła. Prosimy, aby troskę o piękno świątyni przejęli Państwo: Grażyna Oleksy, Barbara i Piotr Pawełek, Maria i Paweł Rams, Henryka i Stanisław Wojcieszek, Maria i Stanisław Niedziela, Renata Nita, Stanisław Drytko, Jolanta i Andrzej Pudełek.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności, pochodząca z naszej parafii, śp. Józefa Zdunek. Dobry Jezu…