Nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję CARITAS: „PACZKA DLA UKRAINY”. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, a trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji wojny.

Jak włączyć się w akcję Paczka dla Ukrainy

1. Odbierz z kancelarii parafialnej karton dedykowany akcji. Możesz też przygotować własny karton o wymiarach zbliżonych do 41×38×64 cm. Na własny karton przyklej logo akcji.
  2. Wypełnij karton posługując się listą sugerowanych produktów. Paczka powinna zawierać produkty z 4 różnych kategorii:
    – żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, dania gotowe)
    – kawa, herbata, cukier
    – artykuły higieniczne, kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe)
    – słodycze.
  3. Zważ paczkę – jej waga powinna wynosić ok. 15 kg.
  4. Gotową paczkę zanieś do kancelarii parafialnej.
  5. Twoja paczka zostanie przesłana do magazynu przeładunkowego, a następnie trafi do mieszkańców Ukrainy, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji.

Pamiętaj, aby w kartonie nie umieszczać odzieży, produktów wymagających przechowywania w lodówce oraz innych, które mogłyby ulec zniszczeniu w transporcie.