3 czerwca 2023r. o godz. 11:00 miała miejsce uroczysta Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa nowych lektorów z dekanatu Uście Solne. Mszy św. przewodniczył Ks. Dziekan Prałat Stanisław Tabiś, który wygłosił słowo Boże i pobłogosławił 46 młodzieńców do pełnienia funkcji lektora we wspólnotach parafialnych. Kandydaci przez ostatni miesiąc przygotowywali się do nowej funkcji uczestnicząc w kursie lektorskim w naszej parafii. W sposób szczególny dziękujemy P. Małgorzacie Tracz za przygotowanie nowych lektorów do ich funkcji przez zajęcia z zakresu fonetyki, sztuki czytania i poprawności językowej. Gratulujemy i równocześnie dziękujemy rodzicom nowych lektorów za to, że kiedyś zgodzili się, aby ich synowie rozpoczęli formację w gronie Liturgicznej Służby Ołtarza. Króluj nam, Chryste!