Mszą świętą rozpoczął się Piknik Motocyklowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Motocyklowe ROAD RATS. Eucharystii przewodniczył ks. Mariusz Florek, wikariusz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu. Po Mszy świętej miało miejsce błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Podczas pikniku można było podziwiać zabytkowe samochody oraz licznie zgromadzone motocykle. Na piknik przybyło blisko 500 motocyklistów z różnych regionów Polski, a także i spoza. Odbyła się też prelekcja historyczna oraz konkursy z nagrodami. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Podczas pikniku miała miejsce akcja fundacji DKMS, która pomaga w znalezieniu dawców szpiku kostnego.