W pierwszą niedzielę października przeżywaliśmy odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Dziękujemy za obecność wszystkim parafianom i drogim gościom. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Ks. Prałata Ryszarda Nowaka – sekretarza i rzecznika prasowego biskupa tarnowskiego za przewodniczenie Eucharystii i wygłoszone Słowo Boże. Wszystkim przybyłym Kapłanom życzymy mocy i światła Ducha Świętego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili dzisiejszą uroczystość swoją pracą i zaangażowaniem. Powierzamy Wszystkich opiece Matki Bożej Różańcowej.

Do kogo podobna jest Matka Boża? W Kibeho miała afrykańskie rysy, w Guadalupe meksykański ubiór i śniadą cerę, w Gietrzwałdzie mówiła po polsku. Oznacza to, że Maryja jest podobna do nas, a my do Niej, kiedy Ją naśladujemy. Oznacza to również, że Ona jest bardzo blisko nas. Maryja nas zna, rozumie i chce poprowadzić do Jezusa – mówił ks. Ryszard Nowak.