“Amicitia” to łacińskie słowo, które oznacza przyjaźń. W kontekście ludzkich relacji i więzi międzyludzkich, “amicitia” jest symbolem bliskich i przyjacielskich stosunków między ludźmi.

Schola dziecięco-młodzieżowa “Amicitia” jest grupą działającą przy naszej parafii, której celem jest wspieranie liturgii i modlitwy poprzez śpiew i grę na instrumentach podczas mszy świętych, nabożeństw i innych uroczystości kościelnych.
Skład Scholi jest otwarty dla młodszych członków naszej wspólnoty, począwszy od 4. klasy szkoły podstawowej, a także dla młodzieży, która pragnie aktywnie uczestniczyć w naszych działaniach. Kryteria wyboru opierają się na umiejętnościach wokalnych i/lub instrumentalnych kandydatów, ale przede wszystkim zależy nam na osobach, które wykazują chęć zaangażowania się w życie parafialne.
Repertuar Scholi jest dostosowany do liturgii i zatwierdzany przez ks. Proboszcza. Nad grupą czuwa ks. Grzegorz, który aktywnie uczestniczy w realizowanych przedsięwzięciach.
Grupa wokalno-muzyczna organizuje próby, na których opracowuje i doskonali repertuar muzyczny. Próby scholi mają miejsce zazwyczaj w soboty o godz. 9:30.
Schola to nie tylko próby i oprawa muzyczna w czasie liturgii czy nabożeństw. W czasie wakacji mają miejsce różne formy integracji składu: wycieczki rowerowe, pielgrzymki, ogniska, wyjazdy do kina oraz wspólne przeżywanie ważnych wydarzeń z życia poszczególnych członków grupy.
Schola współpracuje z innymi grupami parafialnymi.
Opiekunowie i obecni członkowie Scholi serdecznie zachęcają wszystkich zainteresowanych do dołączenia do grupy, która chce razem tworzyć muzykę, rozwijać swoje umiejętności i budować przyjaźnie w duchu wspólnoty parafialnej. Dołączcie by razem tworzyć piękne chwile i wzbogacać życie naszej parafii!
Od 2023 roku Schola działa w składzie: Arkadiusz Cierniak, Milena Jastrzembska, Milena Pawlik, Szymon Sroka (śpiew), Marta Cierniak (skrzypce), Kamila Hebda (wiolonczela), Zuzanna Klimaj (śpiew, skrzypce) oraz Anna Witek (gitara, opiekun grupy).

Podczas nabożeństw, gra i śpiew stają się mostem między naszą ludzką naturą a duchowym wymiarem liturgii, umożliwiając nam zbliżenie się do Boga.