Ksiądz Prałat Kazimierz Kapcia, który pomaga w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii, obchodził swoje 70. urodziny 30 grudnia. W tym roku świętował także 45-lecie święceń kapłańskich. Z tej wyjątkowej okazji, przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej złożyli Czcigodnemu Jubilatowi życzenia.

Jest to także doskonała okazja, aby krótko przybliżyć postać Solenizanta.

Ks. Kazimierz ukończył Seminarium Duchowne w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1978 roku, a Mszę św. prymicyjną odprawił 4 czerwca 1978 roku w rodzinnej parafii pod wezwaniem Świętych Szymona i Judy Tadeusza w Pogwizdowie. Jako wikariusz pracował w Stróżach przez dwa lata, a od października 1980 roku przez kolejne 14 lat pełnił posługę w Dąbrowie Tarnowskiej. Tam był katechetą w Liceum Ogólnokształcącym oraz Liceum Zawodowym. Dodatkowo angażował się w prowadzenie chóru parafialnego, grupy teatralnej oraz formację lektorów. Zawsze pasjonowały go piłka nożna, tenis stołowy oraz narty. W 1994 roku został mianowany proboszczem parafii w Rożnowie. Oprócz pracy duszpasterskiej zaangażował się w odnowienie zabytkowego kościoła św. Wojciecha Biskupa oraz upiększenie otoczenia tego miejsca. 26 sierpnia 2002 roku ksiądz Kazimierz Kapcia rozpoczął swoją posługę w parafii św. Jana Nepomucena w Bochni. Po 21 latach probostwa w bocheńskiej parafii przeszedł na emeryturę. Obecnie pomaga w posłudze w naszej parafii, sprawując niedzielne msze święte. Angażuje się także w życie parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Wiśniczu oraz służąc w konfesjonale parafianom w Bochni.

Życzymy Księdzu Prałatowi Kazimierzowi obfitości łask Bożych, dużo sił, zdrowia oraz radości płynącej z posługi w winnicy Pana, a także wielu pięknych jubileuszy.