W sobotę, w naszym kościele parafialnym, mieliśmy okazję doświadczyć wyjątkowego wydarzenia, które połączyło dźwięki świątecznych kolęd, pastorałek i piosenek w ramach “Wspólnego Kolędowania” z udziałem Orkiestry Dętej OSP Szczurowa. To piękne i pełne radości spotkanie przyciągnęło liczne grono mieszkańców.

Wieczór rozpoczął się o godzinie 17:00 Mszą Świętą, podczas której oprawę muzyczną zapewniła nasza orkiestra. Po zakończeniu Mszy Świętej, około godziny 18:00, rozpoczęło się główne wydarzenie wieczoru – wspólne kolędowanie. Orkiestra, grając pod dyrekcją kapelmistrza, wznosiła się na wyżyny artystyczne, prezentując repertuar, obejmujący zarówno znane wszystkim – najpopularniejsze i najpiękniejsze kolędy, jak i pastorałki, a także popularne piosenki świąteczne. Na ławkach rozstawione były specjalnie przygotowane na tę okazję teksty, umożliwiające wszystkim zgromadzonym wspólne śpiewanie.

Dziękujemy Orkiestrze za cudowny wieczór, podczas którego mogliśmy zanurzyć się w atmosferze świąt Bożego Narodzenia.