III Niedziela Zwykła /21.01.2024 r./

Porządek nabożeństw:
Dzisiaj: Msze św. o g. 7.00; 9.00 i 10.30. Po południu o g. 16.00 Msza św.
z nieszporami. W Rajsku Msza św. o g. 8.00, a w Górce o g. 9.30.
W ciągu tygodnia Msze św. o  g. 6.30.
W środę Nowenna do MBNP o g. 17.00 i Msza św. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do g. 19.00.
W sobotę  o g. 17.00 Msza św. z niedzieli.
W najbliższą niedzielę Msze św. o g. 7.00; 9.00 i 10.30. Po południu o g. 16.00 Msza św.
z nieszporami. W Rajsku Msza św. o g. 8.00, a w Górce o g. 9.30.

1. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne. Przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w środę  wsp. Św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kość. ; w czwartek święto Nawrócenia Św. Pawła; w piątek wsp. Św. Tymoteusza i Tytusa, bp.; Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce; w sobotę Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu; w niedzielę Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  3. Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. na spotkanie, które odbędzie się we wtorek o g. 18.00 w salce na plebanii.
  4. W czwartek  przypada 10 r. święceń biskupich naszego Rodaka Ks. Bp dr Jana Piotrowskiego – biskupa kieleckiego i Ks. Bp dr Stanisława Salaterskiego – biskupa pomocniczego naszej Diecezji. Pamiętajmy  o Księżach Biskupach w naszych modlitwach.
  5. W sobotę  o g. 18.00 w Strzelcach Wielkich koncert kolęd w wykonaniu Zespołu „Trebunie tutki”.
  6. W przyszłą niedzielę w Uściu Solnym o g. 11.00 uroczysta suma odpustowa ku czci św. Pawła.
  7. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo. Przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post będziemy trwać na adoracji Najświętszego Sakramentu. Przed południem między kolejnymi Mszami św. będzie adoracja prywatna,
    a od g. 12.00 w najbliższą niedzielę adoracja według następującego porządku: g. 12.00 – Róże Ojców i Matek; g.13.00 -mieszkańcy ul. Krakowskiej; godz. 14.00-mieszkańcy ul. Lwowskiej; g. 15.00 – Stow. Rodzin Katolickich; g. 16.00 – Msza św.
  8. Dobiegła końca wizyta duszpasterska. Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie. Naszą wdzięczność wyrażamy w kapłańskich modlitwach.
  9. Wdzięczną modlitwą obejmujemy pewne rodziny za ofiary na prace w kościele. Dwie rodziny złożyły po 1000 zł i jedna rodzina 500 zł.
  10. Spotkania: Grupa Młodzieżowa w piątek o g. 19.00, ministranci i lektorzy w sobotę o 9.00.
  11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary na dekorację. Prosimy, aby troskę o piękno kościoła przejęli Państwo: Teresa i Tadeusz Habura, Marta i Mateusz Gzyl, Monika i Krzysztof Gzyl, Elżbieta i Stanisław Cieśla, Renata Zięba, Paulina i Piotr Zelek, Zofia i Jan Oleksy, Helena Cholewicka.