II Niedziela Wielkiego Postu /25.02.2024 r./

Dzisiaj: Msze św. o g. 6.20 Godzinki do Męki Pańskiej. Msze św. o g. 7.00; 9.00
W ciągu tygodnia Msze św. o g. 6.30.
W środę  o g. 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Msza św. i prywatna adoracja Najśw. Sakramentu do g. 19.00.
W I piątek m-ca Msze św. wot. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o g. 6.30 i po Drodze Krzyżowej
o g. 16.30.  O g. 19.00 – Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Modlimy się i ofiarami wspieramy Misje św.

W I sobotę m-ca Msza św. wot. o Niepok. Sercu NMP o g. 6.30. O g. 17.00 Msza św. z niedzieli.W najbliższą niedzielę o g. 6.20 Godzinki do Męki Pańskiej. Msze św. o g. 7.00; 9.00
i 10.30. Po sumie Droga Krzyżowa. O g. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. o g.16.00. W Rajsku Msza św. o g. 8.00,w Górce Msze św. o g. 9.30. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

1. Bóg zapłać za ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  2. Z racji I piątku m-ca spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w środę od
    g. 16.30, dla starszych w piątek od g. 16.00 oraz przed każdą Mszą i w czasie adoracji w środę do g. 19.00.
  3. W czwartek o g. 15.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez dzieci z Ochronki.
  4. Uczniów klas siódmych i ósmych, przygotowujących się do S. Bierzmowania, zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek na g. 19.00.
  5. W sobotę udamy się z posługą do chorych, których prosimy zgłaszać w kancelarii lub
    w zakrystii.
  6. W piątek i w sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  7. Siostry Służebniczki w Szczurowej informują, że od dn. 01 do 08 marca br. trwać będzie rekrutacja do Ochronki. Równocześnie oznajmiają, że zgłoszenie dziecka do przedszkola jest wyrazem akceptacji rodziców na proponowany w nim system wychowania i koncepcję  pracy.
  8. W najbliższą sobotę w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu o g. 10.30 rozpocznie się Diecezjalny Dzień Skupienia Grup św. Ojca Pio.  Czcicieli św. O. Pio zachęcamy do udziału.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie rozprowadzany IV tomik poezji religijnej pt. „ W cieniu twoich skrzydeł” autorstwa s. M. Mirony Bochenek. Z myślą o tych, dla których zabrakło poprzedniego tomiku wierszy, zrobiliśmy dodruk. Koszt
    1 egzemplarza to 30 zł. Dochód w całości przeznaczony jest na kontynuację budowy Domu w Skoczowie dla chłopców z niepełnosprawnością intelektualną, gdzie od ponad 100 lat pełnią posługę Siostry Służebniczki Dębickie .
  10.  Informujemy narzeczonych, że będzie przeprowadzona weekendowa Katechizacja Przedmałżeńska (tzw. Kurs), która będzie trwała od 02-09 marca br. w Borzęcinie Górnym. Rozpocznie w sobotę 02 marca o godz. 15.00.
  11.  Spotkania: DSM we wtorek  o g. 16.15
  12.     Składamy serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary na dekorację. Prosimy, aby troskę o piękno świątyni przejęli Państwo: Jolanta Czachor, Barbara Książek, Danuta Jamrożek, Artur Podsiadło, Krystyna i Tadeusz Gofron, Wioletta i Łukasz Grudzień, Danuta i Kazimierz Grudzień, Stanisław Janik.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Rodaczka – Siostra Maria Fijałkowska, pochodząca z Rylowej. Pogrzeb śp. Siostry Marii odbędzie się w poniedziałek o g. 15.00 w Jordanowie. Dobry Jezu…