III Niedziela Wielkiego Postu /03.03.2024 r./

Dzisiaj o g. 6.20 Godzinki do Męki Pańskiej. Msze św. o g.7.00; 9.00 i 10.30. Po sumie Droga Krzyżowa. Po południu o g. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. o g. 16.00. W Rajsku Msza św. o g. 8.00, w Górce o g. 9.30.
W ciągu tygodnia Msze św. o g. 6.30. W środę o g. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do g. 19.00.
W I czwartek m-ca Msza św. wot. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o g. 6.30  i 17.00.
W piątek Msza św. o g. 6.30. O g. 16.30 Droga Krzyżowa i Msza św. O g. 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych.
W sobotę o g. 17.00 Mszy św.  z niedzieli.
W najbliższą niedzielę o g. 6.20 Godzinki do Męki Pańskiej. Msze św. o g. 7.00 i 9.00, 10.30. Po sumie Droga Krzyżowa. O g. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. o g. 16.00. W Rajsku Msza św. o g. 8.00; w Górce Msz św. o g. 9.30.

1. Bóg zapłać za ofiary na cele diecezjalne.
  2. W poniedziałek święto św. Kazimierza, królewicza. Wdzięczną modlitwą obejmujemy
    Ks. Prałata Kazimierza Kapcię za pomoc duszpasterską w naszej parafii. Modlimy się również za wszystkie solenizantki i solenizantów tego tygodnia.
  3. Informujemy, że w dn. 16-20.03.2024 r. będziemy przeżywać rekolekcje parafialne. Już teraz módlmy się o obfite, duchowe owoce tych rekolekcji. Wielkopostna spowiedź parafialna w poniedziałek (18.03.br.).  W najbliższych dniach będą dostępne  programy rekolekcji.
  4. W czwartek po Mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  5. W piątek o g. 16.30  spotkanie Grupy Modlitewnej św. Pio. Serdecznie zapraszamy.
  6. W zakrystii są do nabycia paschaliki wielkanocne i baranki w ramach WIELKANOCNEGO DZIEŁA CARITAS. Sugerowana cena to 8 zł.
  7. W najbliższą sobotę o g. 8.30 w Sali Sportowej Zespołu Szkół w Szczurowej rozpocznie się Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy do kibicowania naszym ministrantom i lektorom.
  8. Po Mszy św. Siostra Mirona będzie rozprowadzać nowy tomik swojej poezji religijnej.
  9. Pragniemy poinformować, że w ostatnim czasie został wykonany nowy system sygnalizacji pożarowej w naszym kościele. Koszt wykonanych prac to 29 387,98 zł.
  10. Wdzięczną modlitwą obejmujemy dwie rodziny, które  złożyły po 1000 zł na prace przy kościele.
  11.  Spotkania: DSM we wtorek o g. 16.15.
  12. W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary na dekorację. Prosimy, aby troskę o piękno świątyni przejęli Państwo: Elżbieta i Kazimierz Rębacz, Roman Antos, Małgorzata i Wiesław Daniel, Lucyna i Mirosław Garncarz, Teresa i Stanisław Śliwa, Agnieszka i Mirosław Oleksy, Karolina i Krzysztof Śledź, Małgorzata i Wiesław Wojniccy.

Intencja Apostolstwa Modlitwy: Módlmy się, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Wrona z Rajska. Dobry Jezu…