IV Niedziela Wielkiego Postu /10.03.2024 r./

Dzisiaj o g. 6.20 Godzinki do Męki Pańskiej. Msze św. o g.7.00; 9.00 i 10.30. Po sumie Droga Krzyżowa. Po południu o g. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. o g. 16.00. W Rajsku Msza św. o g. 8.00,
w Górce o g. 9.30.
W ciągu tygodnia Msze św. o g. 6.30. W środę o g. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do g. 19.00.
W piątek Msza św. o g. 6.30. O g. 16.30 Droga Krzyżowa i Msza św. O g. 19.0 Droga Krzyżowa prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
W sobotę o  g. 17.00 rozpoczniemy  Rekolekcje Parafialne.  O g. 20.40 Apel maryjny.
W najbliższą niedzielę o g. 6.20 Godzinki do Męki Pańskiej. Msze św. o g. 7.00 i 9.00 z nauką ogólną. O g. 10.30 Msza św. z nauką dla dzieci. Po sumie Droga Krzyżowa. O g. 15.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. O g. 16.00 Msza św. z nauką ogólną. O g. 20.40 Apel maryjny. W Rajsku Msza św. o g. 8.00; w Górce wyjątkowo Msza św. o g. 11.15. Składka na cele inwestycyjne.

1. W sobotę rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które wygłosi Ks. Prof. Dr hab. Ireneusz Stolarczyk. Programy rekolekcji znajdziemy na stoliku za ławkami. Prosimy zabrać do swoich domów i przekazać również tym rodzinom, których nie ma w kościele. Znajdziemy tam również program liturgii na Wielki Tydzień. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach oraz modlitwy o owoce rekolekcji. Szczególnie gorąco zapraszamy na apele
    o g. 20.40 i prosimy o przynoszenie lampionów.
  2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie we wtorek o g. 18.00 w salce na plebanii.
  3. Rycerzy Kolumba zapraszamy na spotkanie we wtorek na g. 19.00.
  4. Bardzo prosimy, aby wzorem poprzednich lat i innych parafii, Radni Parafialnej Rady Duszpasterskiej zebrali ofiary na listę na ogrzewanie kościoła.
  5. Już po raz trzeci z kościoła MB Królowej Polski w Drwini wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku uczestnicy wyruszą 15 marca. Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpoczną Mszą św.  o godz. 19.00 w kościele MB Królowej Polski w Drwini. Szczegóły na naszej parafialnej stronie internetowej.
  6. Wdzięczną modlitwą obejmujemy trzy rodziny za ofiary: 2000 zł, 1000 zł i 500 zł na prace w kościele.
  7. Sołtys Szczurowej informuje mieszkańców, że I rata podatku gruntowego będzie odbierana do 15 marca br. w biurze Sołtysa w g. 8.00-12.00.
  8. Wspólnota Leśna w Szczurowej informuje o możliwości zakupu i pozyskania drewna opałowego w lesie Wspólnoty.
  9. Spotkania: DSM we wtorek o g. 16.15;  ministranci i lektorzy w sobotę o g. 9.00.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary na dekorację. Prosimy, aby troskę o piękno świątyni przejęli Państwo: Dorota i Henryk Kucmierz, Wiesława i Janusz Wesołowscy, Stanisława i Władysław Kukiełka, Maria Lechowicz, Marian Cieśla, Jolanta i Marian Czyż, Milena i Tomasz Curyło, Bożena i Bronisław Piekarscy.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Krystyna Czarnik z Podrylowia. Dobry Jezu…