V Niedziela Wielkiego Postu /17.03.2024 r./

Dzisiaj: o g. 6.20 Godzinki do Męki Pańskiej. Msze św. o g. 7.00 i 9.00  z nauką  ogólną.
O g. 10.30 Msza św. z nauką dla dzieci. Po sumie Droga Krzyżowa. O g. 15.00 Gorzkie Żale z nauka pasyjną. O g. 16.00 Msza św. z nauką ogólną. O g. 20.40 Apel maryjny. W Rajsku Msza św. o g. 8.00; w Górce wyjątkowo Msza św. o g. 11.15.
Od poniedziałku do środy nabożeństwa według programu rekolekcji. W środę po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do g. 19.00. Na stoliku za ławkami są jeszcze do pobrania programy rekolekcji.
W piątek o g. 16.30  Droga Krzyżowa i Msza św.  O g. 19.00 – Droga Krzyżowa.
W sobotę o g. 17.00 Msza św. z niedzieli.
W najbliższą niedzielę o g. 6.20 Godzinki do Męki Pańskiej Msze św. o g.7.00; 9.00  i 10.30.
Po sumie Droga Krzyżowa. O g.15.00 Gorzkie Żale i Msza św. o g. 16.00. W Rajsku Msza św.
o g. 8.00, w Górce Msze św. o g.9.30.

1. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.
  2. We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Prosimy o zapoznanie się z programem i gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i do modlitwy o owoce rekolekcji
    w naszej parafii. W środę na zakończenie rekolekcji składka na pokrycie kosztów związanych z rekolekcjami.
  4. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na Mszy św. o g. 10.30. Po sumie konkurs na największą  i najładniejsza palmę.
  5. Z posługą do chorych udamy się w Wielki Czwartek. Chorych można zgłaszać
    w zakrystii lub w kancelarii.
  6. We wtorek i w  środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  7. W zakrystii oraz w kancelarii można nabyć paschaliki i baranki w cenie 8 zł w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas 2024.
  8. Wójt Gminy Szczurowa zaprasza do uczestnictwa w akcji sprzątania Gminy Szczurowa, która odbędzie się w poszczególnych sołectwach w dniu 23 marca 2024 r., od godziny 9:00. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, młodzież oraz osoby dorosłe. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Gminy Szczurowa, u Sołtysów oraz na plakatach i banerach rozmieszczonych na terenie gminy.
  9. Spotkanie DSM we wtorek o g. 16.15.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary na dekorację kościoła. Prosimy, aby troskę o piękno kościoła przejęli Państwo: Krystyna i Józef Kiper, Teresa i Edward Bach, Janina Cholewicka, Dorota Maślany, Zofia i Zbigniew Nita, Maria i Józef Ciochoń, Danuta i Janusz Habura, Maria Baran.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Leszek Roleski z Włoszyna. Dobry Jezu…