W Wielką Środę o g. 18.30 z kościoła wyruszyła Droga Krzyżowa. Rozważając stacje Drogi Krzyżowej przeszliśmy ulicami Szczurowej – obok Urzędu Gminy, Przedszkola, Remizy i Poczty. Rozważania prowadziła Wspólnota Modlitewna GALILEA z Górki, a Rycerze Kolumba czuwanie nad porządkiem.

Triduum Sacrum jest dla nas, ludzi wierzących, najświętszym czasem w roku liturgicznym, kiedy wspominamy tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
Msza Święta Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego. Wspominamy Ostatnią Wieczerzę, kiedy to Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to też okazja do złożenia życzeń naszym Księżom i modlitwy w ich intencji.

Kulminacyjnym momentem liturgii Wielkiego Piątku jest adoracja Krzyża. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św.

Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczyna poświęcenie ognia, który jest symbolem Chrystusa jako światłości świata. Paschalna Świeca symbolizująca zmartwychwstanie Chrystusa, procesyjnie wprowadzana jest do kościoła. Po liturgii słowa następuje liturgia chrzcielna, czyli odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc, jest najważniejszym i najradośniejszym dniem w roku liturgicznym. Rozpoczynamy ją procesją rezurekcyjną, która stanowi jeden z ważniejszych elementów tradycji świętowania Zmartwychwstania Pana.
Trwajmy w radości z Zmartwychwstania Chrystusa.