IV Niedziela Wielkanocy (21.04.2024 r.)

Porządek nabożeństw:
Dzisiaj Msze św. o g. 7.00, 9.00, 10.30. O g. 16.00 Msza św. z nieszporami.
W Rajsku Msza św. o g. 8.00, w Górce o g. 9.30.
W tygodniu Msze św. o g. 6.30. W środę o g. 18.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do g. 20.00.
W sobotę o g. 18.00 Msza św.  z niedzieli.
W najbliższą niedzielę Msze św. o g. 7.00, 9.00 i 10.30.  O g. 16.00 Msza św. z nieszporami. W Rajsku Msza św. o g. 8.00, w Górce o g. 9.30. Niedziela modlitw za kierowców.

1. Bóg zapłać za ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne.
  2. Przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  3. Wydział Teologiczny w Tarnowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii: na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej, oraz na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w szkołach. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Wydziału Teologicznego oraz WSD w Tarnowie.
  4. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski; w czwartek święto św. Marka, Ewangelisty – Patrona naszego Pana Organisty. Pana Marka i wszystkich solenizantów i solenizantki tego tygodnia obejmujemy naszymi modlitwami.
  5. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami w piątek o g. 18.00 w kościele.
  6. Wdzięczną modlitwą obejmujemy pewną rodzinę za ofiarę 500 zł na prace w kościele.
  7. Spotkanie  DSM w piątek o g. 16.15.
  8. Wójt Gminy Szczurowa informuje wszystkich mieszkańców o przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego gminy Szczurowa oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. W związku z tym zainteresowani mogą składać wnioski do ww. projektów w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 maja 2024r. Można je składać w formie papierowej bądź elektronicznej. Więcej informacji na stronie Urzędu, w siedzibie Urzędu oraz na tablicach ogłoszeń we wszystkich Sołectwach.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary na dekorację kościoła. Prosimy, aby troskę o piękno kościoła przejęli  Państwo: Zofia i Jan Dobosz, Monika i Łukasz Dobosz, Irena i Tadeusz Kozdrój, Anna Zając, Agnieszka i Grzegorz Siwiec, Kinga i Zbigniew Czaja, Agnieszka i Daniel Gnat, Aneta i Lucjan Sieczkowscy.