V Niedziela Wielkanocy /28.04.2024 r./

Dzisiaj Msze św. o g. 7.00, 9.00, 10.30. O g. 16.00 Msza św. z nieszporami. W Rajsku Msza św.
o g. 8.00, a w Górce o g. 9.30.
W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek nabożeństw jak w niedziele.
W tygodniu Msze św. o g. 6.30. Od środy o g. 18.00 nabożeństwo majowe i Msza św. W środę po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do g. 20.00.
W najbliższą niedzielę Msze św. o g. 7.00, 9.00 i 10.30. O g. 15.30 nabożeństwo majowe
i Msza św. o g. 16.00. W Rajsku Msza św. o g. 8.00. W Górce suma odpustowa o g. 11.00. Zmiana tajemnic różańcowych.

1. Przeżywamy niedzielę modlitw za kierowców. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne.
  2. Nabożeństwa majowe będą odprawiane od środy w dni powszednie o g. 18.00, a w niedziele
    i uroczystości g. 15.30. Po nabożeństwach Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy również o przystrojenie kapliczek i podtrzymanie  zwyczaju  modlitwy przy kapliczkach przydrożnych.
  3. W piątek  będziemy obchodzić Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o g. 7.00, 9.00
    i 10.30. Po południu o g. 15.30 nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 16.00. Msza św.
    w Rajsku o g. 8.00, w Górce o g. 9.30. Odpust w Drwini. Z racji I piątku m-ca modlimy się za misjonarzy.
  4. W sobotę wspominamy w liturgii św. Floriana – patrona strażaków. Z tej racji w Urocz. NMP Królowej Polski o g. 10.30 Msza św. w intencji druhen i druhów strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych  z terenu naszej parafii. Składka na tej  Mszy św. przeznaczona na wsparcie naszej Orkiestry Dętej. Po sumie uroczystości patriotyczne pod pomnikiem w Rynku i koncert w wykonaniu naszej orkiestry.
  5. W I czwartek m-ca o g. 6.30 i po nabożeństwie majowym Msza św. wot. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  6. W I sobotę m-ca o g. 6.30 Msza św. wot. Niepokalanym Sercu NMP. Po nab. majowym Msza św. z niedzieli.
  7. W najbliższą niedzielę o g. 11.00 w Górce odpust ku czci Św. Stanisława – Bpa i M. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Prałat mgr Kazimierz Kapcia.
  8. Spowiedź przed I piątkiem m-ca w środę i w czwartek od g. 17.30 oraz codziennie przed
    i w czasie nabożeństw.
  9. Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w czwartek po Mszy św.
  10. W sobotę udamy się z posługą do chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii lub
    w kancelarii.
  11. W środę, piątek i w sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  12. W sobotę rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława w Szczepanowie. Szczegółowy program na afiszu.
  13. Wdzięczną modlitwą obejmujemy pewne rodziny za ofiary 500 zł i  1000 zł zł na prace
    w kościele. Dziękujemy również pewnej rodzinie za finansowanie naszej strony internetowej.
  14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary  na dekorację kościoła. Prosimy, aby troskę o piękno kościoła przejęli  Państwo: Ewa i Grzegorz Toboła, Monika
    i Grzegorz Giemza, Renata i Tomasz Mądrzyk, Monika i Ryszard Gnatek, Małgorzata
    i Władysław Gałek, Beata i Stanisław Rosa, Elżbieta Nowak, Wioletta i Marcin Bajor.

W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności śp. Franciszek Moskal
z Górki. Dobry Jezu…