VI Niedziela Wielkanocy (05.05.2024r.)

Porządek nabożeństw:

Dzisiaj Msze św. o g. 7.00, 9.00 i 10.30. O g. 15.30 nabożeństwo majowe i Msza św.
o g. 16.00. W Rajsku Msza św. o g. 8.00. W Górce o g. 11.00 suma odpustowa.
W tygodniu Msze św. o g. 6.30. O g. 18.00 nabożeństwo majowe i Msza św. W środę po  Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do g. 20.00.
W sobotę po nab. majowym Msza św. z niedzieli.
W najbliższą niedzielę Msze św. o g. 7.00, 9.00, 10.30. O g. 15.30 nabożeństwo majowe
i Msza św. o g. 16.00. W Górce Msza św. o g. 9.30. W Rajsku o g. 11.00 suma odpustowa.

1. Bóg zapłać za ofiary na cele diecezjalne.
  2. W tym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek, wtorek i w środę o g. 6.30 procesja błagalna wokół kościoła i Msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o urodzaje. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwa majowych.
  3. W poniedziałek święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów; w środę uroczystość św. Stanisława, bpa. i męcz, głównego patrona Polski i naszej diecezji. W Szczepanowie rozpoczął się tygodniowy odpust. Program na afiszu w gablocie.
  4. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na spotkania w czwartek po Mszy św.
  5. Spotkanie Grupy Modlitewnej św. O. Pio w piątek o g. 18.00.
  6. W najbliższą niedzielę w Rajsku odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Uroczysta suma odpustowa o g. 11.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi Ks. Prałat mgr Kazimierz Kapcia.
  7. W niedzielę 19 maja br. planowana jest parafialna uroczystość wszystkich małżeństw przeżywających w tym roku 50-lecie i 25-lecie S.  Małżeństwa.  Czcigodnych jubilatów prosimy o zgłaszanie sie w kancelarii.
  8. Wdzięczną modlitwą obejmujemy Państwo Janinę i Edwarda Cieśla za ufundowanie i posadzenie kwiatów w donicach przed kościołem. Naszą wdzięczną modlitwą obejmujemy również pewną rodzinę za bezpłatne wykoszenie trawy na nowej części cmentarza.
  9. Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę 500 zł na prace e kościele.
  10. Spotkania: DSM w piątek o g. 16.15.
  11. W najbliższą sobotę kancelaria parafialna będzie czynna do g. 9.30.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary na dekorację kościoła. Prosimy, aby troskę o piękno kościoła przejęli Państwo: Elżbieta i Jacek Drespa, Czesław Świadek, Maria i Jerzy Daniel, Maria Antos, Barbara i Mirosław Majcher, Alicja Gawlik, Dorota i Witold Kuryło, Bożena i Czesław Łucarz.

Intencja Apostolstwa Modlitwy: Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.