Kolonia w Suchowoli - 10-20.08.2010 r.   admin

W dniach od 10-20 sierpnia 2010 r. dzieci z naszej parafii uczestniczyły w kolonii w Suchowoli.

Program kolonii obfitował w wiele atrakcji i wydarzeń, które zostaną dzieciom na długo w pamięci. W ciągu dziesięciodniowego pobytu dzieci zwiedziły rodzinną parafię ks. J. Popiełuszki. Następnie w czasie wycieczki do Augustowa płynęły statkiem po jeziorze Necko. Pogoda sprzyjała, dlatego koloniści często kąpali się w jeziorze i na basenie. Dużą atrakcją było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Białowieży jak i samej Puszczy Białowieskiej. Zwiedziły również kościół w Sokółce. Oprócz zwiedzania dzieci brały udział w różnych grach i zabawach (mecz piłki nożnej, turniej tenisa stołowego itp.). Były w kinie, nocą podziwiały kolorowe fontanny w parku. Odbyło się również ciekawe spotkanie z miejscową poetką Krystyną Gudel, która wprowadziła dzieci w ciekawy świat bajek. Codziennie dzieci uczestniczyły we Mszy św .
Tak bogaty i różnorodny program, to zasługa organizatorów i sponsorów, którzy starali się, aby czas na kolonii upłynął miło i atrakcyjnie. Dlatego koloniści – 40 dzieci z parafii pw. św. Bartłomieja w Szczurowej, ich rodzice oraz opiekunowie dziękują tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej kolonii czyli Caritas Diecezji Tarnowskiej i Parafialnemu Oddziałowi Caritas przy parafii Suchowoli.

Zapraszamy do GALERII!!!