Rekolekcje Wielkopostne 2011   admin

W dniach od 9-13 kwietnia przeżywaliśmy w parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadził je ks. mgr Piotr Adamczyk, rekolekcjonista Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu.

Program rekolekcji był bardzo bogaty. Obejmował nauki rekolekcyjne w Szczurowej, Rajsku, Górce, rekolekcje szkolne, Apele Maryjne, nabożeństwo dla chorych. Rekolekcjonista w swoich naukach pragnął ukazać nam nieskończone Miłosierdzie Boże. Bardzo nam wszystkim, o czym świadczy frekwencja, podobały się Apele Maryjne. Na ostatnim Apelu ks. Rekolekcjonista dokonał Aktu Zawierzenia naszej Parafii Matce Bożej. W nauce na zakończenie rekolekcji szczególnie wzywał do walki o świętość, do modlitwy różańcowej i praktyki I piątków miesiąca.
Módlmy się o owoce naszych rekolekcji oraz pamiętajmy o modlitwie za Rekolekcjonistę.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ z rekolekcji!!!

AKT ZAWIERZENIA PARAFII MATCE BOŻEJ

Wpatrzeni w wizerunek Pani ze Szczurowej, jako parafia, jako każdy z nas, chcemy zawierzyć Tobie Matko Niepokalana, Matko Jezusa, Matko moja, Nasza Matko, Królowo! Łodzi z koralu, serc Przewoźniczko, ponad głębiną Kładko Cedrowa w nas przerzucona! Pani Pokoju! Królowo Różańca!

W czasie rekolekcyjnych dni tu w Szczurowskiej Parafii, wzorem Sługi Bożego Jana Pawła II, pragniemy powiedzieć, każdy z nas z osobna: cały jestem Twój! Cały jestem Twój!
Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam całego siebie, wszystko czym jestem; mój umysł, serce, wolę, ciało, zmysły, emocje, pamięć, zranienia, słabości, moją przeszłość od chwili poczęcia, teraźniejszość i przyszłość wraz ze cielesną śmiercią, każdy mój krok, czyn, słowo, myśl.
Matko! Pani Pokoju! Gwiazdo Ewangelizacji! Tobie także zawierzam moją parafię, moją rodzinę i wszystko co posiadam. Tobie oddaję wszystkie moje prace, modlitwy i cierpienia. Najlepsza Matko chroń mnie i moich bliskich od złego. Upraszaj nam łaski potrzebne do przemiany i uzdrowienia. Pomóż wytrwać w postanowieniach. Daj nam odwagę różańcowej modlitwy, pragnienie spotykania się w tej świątyni w każdy I piątek miesiąca, walki o naszą świętość.
Prowadź nas po drogach życia i posługuj się nami do budowania Królestwa Twego Syna Jezusa Chrystusa - naszego jedynego Pana, Zbawiciela świata, od którego pochodzi wszelkie dobro, prawda i życie. Amen.

Pod Twoją obronę...

Szczurowa, 12 kwietnia A.D. 2011