Mistrzostwa Polski LSO   admin

24 marca 2012 r. w Brzesku zakończyły się diecezjalne eliminacje do VII Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza, jakie odbędą się w Częstochowie w dniach 1-2 maja 2012 r. Nasz dekanat reprezentowały drużyny z parafii Grobla i Niedzieliska. Przebyły one długą drogę eliminacji.

Zobacz GALERIĘ zdjęć!!!
Czytaj =>

3 marca w naszej parafii odbył się Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza. Były to eliminacje do turnieju rejonowego w Bochni. Ministranci i lektorzy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych ( szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia). Każdy chciał pokazać się od jak najlepszej strony i wygrać cały turniej. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Po paru godzinach ciężkiej walki wyniki były następujące:
• Szkoła podstawowa:
1. Grobla
2. Cerekiew
3. Uście Solne
• Gimnazjum:
1. Niedzieliska
2. Szczurowa
3. Grobla
• Szkoła średnia:
1. Grobla
2. Strzelce Wielkie

Nasz Dekanalny turniej wyłonił więc 3 drużyny (Grobla, Niedzieliska, Grobla), które 10 marca wzięły udział w rozgrywkach rejonowych w Bochni. Tam poziom był już dużo większy. Jednak mimo to, nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna z parafii Niedzieliska, natomiast w kategorii szkół średnich wygrała parafia Grobla. Te dwie parafie walczyły o zwycięstwo w turnieju diecezjalnym, który odbył się w Brzesku 24 marca. Drużyny godnie reprezentowały nasz dekanat, ale w tym roku bez sukcesów.